Bakıcı Fiyatları

Bakıcı fiyatları; çalışılacak olan şirkete, şehre, bölgeye, bakıcılık hizmetinin içeriğine göre oldukça yüksek aralıklarda değişiklik gösterebilir. Tam zamanlı yani yatılı bakıcılar ile gün içerisinde belli saatlerde gelen bakıcılar oldukça farklı ücretlere tabiidir. İstenilen hizmetlere göre ücretler belli miktarlarda değişir ve bu da net şekilde fiyat verilmesini engelleyebilir.

Aileler tam zamanlı bakıcılardan temizlik, yemek yapma gibi ev işlerini de bekleyebilir. Bu da fiyata yansıdığı zaman oldukça fark yapabilmektedir. Ayrıca hasta bakıcısı, çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı ve yaşlı bakıcısı fiyatları da değişiklik gösterir.

 

Bakıcı Fiyatları Neye Göre Değişir?

  • Süre

Yatılı olarak gelen tam zamanlı bakıcıların fiyatları, gün içerisinde gelen ve giden bakıcıların fiyatlarından daha yüksektir çünkü bu bakıcılar bebek, çocuk, hasta ya da yaşlı bakarken gece ve gündüz devamlı olarak bakıcılığı yapılan kişi ile ilgilenmek zorundadır.

  • Beklenen Hizmet

Bakıcıdan beklenen hizmetin ne olduğu oldukça önemlidir. Ev temizliği, yemek yapma gibi ev işleri de bakıcılık hizmetine dahil edilecekse fiyat buna göre de değişiklik gösterir. Bu durumda da bakıcı genellikle yatılı şekilde kalmaktadır. 7/24 ev işi ve bakımı yapılan kişi ile ilgilenen bakıcıların fiyatları da gün içerisinde gelen bakıcılara göre daha yüksek olur.

  • Kime Bakılacağı

Hasta birine bakmak çoğu zaman oldukça zordur. Bakım sırasında tedavi uygulamak, düzenli olarak temizliğini yaptırmak gerekebilir. Bu gibi özel durumlarda da bakıcıların fiyatları değişiklik gösterir. Bebek, çocuk, yaşlı ve hasta bakıcılarının fiyatları özel durumları da kapsayacak şekilde değişiklik gösterir.

  • Şirket

Çalışılacak olan bakıcı hizmeti sunan şirket, fiyatlandırmasını yüksek ya da düşük listeleyebilir. Bunun için şirketlerin de ücretleri çoğu zaman birbirinden oldukça farklı olabilir. Bu gibi durumlarda en kaliteli hizmeti sağlayan ve en uygun fiyatı veren şirket ile çalışmak en iyisi olacaktır.

  • Şehir

Bulunulan şehir özellikle de büyükşehir ise genellikle bakıcılar çok daha yüksek ücretlere sahip olabilir. Buna yol masrafı, yemek ve benzeri giderler de dahil olduğu için küçük şehirlerde ücretler daha düşük olarak listelenir. Ayrıca büyük şehirlerdeki rekabetin çok olması durumuna bağlı olarak da şirketlerin ücretleri yüksek tutması mümkündür.

Bu gibi pek çok farklı etken bakıcı ücretlendirmesinde etkili olabilmektedir. Eğer siz de bizim bünyemizde yer alan bir bakıcı ile çalışmak istiyorsanız ve en deneyimli, özverili, bilgili bakıcılarla iş yapmak istiyorsanız hemen sitemizdeki iletişim kısmında yer alan numaralardan bize ulaşın ve tüm detayları ile bakıcı fiyatlarına dair bilgi sahibi olun.

bakıcı fiyatları