Bakıcı Ol

Bakıcı olmak herkesin yapabileceği kolay bir iş değildir ve ciddi anlamda özveri ister. Bakıcıların deneyimli, ilgili, bilgili olması özellikle önemlidir. Bu da bakıcıların çeşitli eğitimlerden geçmesi ile sağlanabilir. Bakıcı olmak isteyen kişilerin çeşitli eğitimlerden geçmiş olması hem işini iyi yapmasını sağlar hem de bakımı yapılacak olan kişinin iyi şekilde bakılmasına yardımcı olur. Biz işini en iyi şekilde yapan bakıcılar ile çalışmaktan gurur duyuyor ve onların da düzenli olarak işlerini denetleyerek eksik oldukları konularda bilgilenmelerine katkıda bulunuyoruz.

Bakıcı Olmak İçin Neler Yapmalı?

Hangi alanda bakıcı olunacağına karar verilmelidir. Bebek, çocuk, hasta ya da yaşlı bakıcısı olmak için farklı farklı eğitimler mevcuttur. Tıbbi ve zihinsel anlamda pek çok hazırlık sürecinin sonucunda en iyi şekilde bakıcılık hizmeti vermek mümkün hale gelir. Bu sebeple de bünyemizde yer alan bakıcıların bu konulardaki eğitimlerinin tam olması şarttır.

 

Peki bakıcı olmak için neler yapılmalı?

  • Çocuk bakıcılarının çocuklara dair psikolojik, tıbbi ve fiziki bir eğitim alması şarttır. Çocukların oyun arkadaşı olabilecek, beslenmelerini doğru şekilde ayarlayıp takip edebilecek, tehlikeden uzak kalmalarını sağlayabilecek, yorulmadan ve bıkmadan onunla uğraşabilecek bakıcılar ancak bu alanda bakıcılık yapmayı tercih etmelidir. Aileler çocuklarını deneyimli ve bilgili birine bıraktığını bilmek ister ve her an aile ile bakıcının iletişim içinde olması da bu sebeple oldukça önemlidir.

  • Bebek bakıcısı olmak için gerçek anlamda sevgi ve şefkat ile işini yapan titiz ve bilgili bir bakıcı olmak şarttır. Bebeklerin rahatsızlıklarını iyi tanıyan, herhangi bir tehlikenin meydana gelmesine imkan vermeyen, bebeklerin gün içinde uyumasını ve beslenmesini düzenli şekilde sağlayabilecek, yeri geldiğinde onlarla oynayacak, ürkmelerine ya da çeşitli travmalar geçirmelerine sebep olabilecek davranışlarda bulunmayan kişiler bebek bakıcı olmalıdır. Bunların yanı sıra bebek bakıcılarının da tıbbi anlamda eğitim alması oldukça önemlidir. Yaşanabilecek en ufak bir olumsuz durumda bebeğe ne yapılması gerektiğini bakıcılar bilmelidir. Hassas bebeklere olabildiğince kibar şekilde ve bilgili yaklaşabilecek bakıcılar her zaman için en iyidir.

  • Hasta bakıcılarının bilmesi gereken en önemli şey hastanın tıbbi durumudur. Özellikle de hastanın alması gereken ilaçlar varsa bunları düzenli şekilde verecek, hastanın günlük temizlik ve bakımını yapabilecek, hastanın beslenmesini özenli şekilde takip edecek kişiler hasta bakıcısı olmalıdır. Ayrıca hasta bakıcısı olacak kişilerin hastanın psikolojisini de anlıyor olması oldukça önemlidir. Hastanın sağlık durumunu ya da psikolojik durumunu olumsuz şekilde etkileyebilecek kişilerin bakıcı olmaması gerekir.

  • Yaşlı bakımında yaşlılara nasıl davranması gerektiğini bilen, tıbbi eğitim almış kişilerin işinin başında olması önemlidir. Yaşlılara sevgi, saygı ve ilgi ile yaklaşmak gerekir. Buna uygun tavır sergileyecek bilgili kişilerin yaşlı bakıcısı olması mümkündür.

 

Bünyemizde bizimle birlikte çalışan bakıcıların tamamında bu özelliklerin yer alması istenmektedir. Bu sebeple eğer siz de bizimle çalışmak ve bakıcı olarak bize katılmak isterseniz kriterleri karşılayıp karşılamadığınıza bakın ve bize başvuru gönderin, değerlendirmeler sonrasında eğer belirtilen detayların tümünü karşılıyorsanız bakıcı olarak bizimle çalışmanız mümkündür.

bakıcı bul